POLICIST NA OBISKU

V petek 27. 9. 2024 nas je obiskal gospod policist Aleš Meško. Ustavil se je v vseh igralnicah v vrtcu in se z otroki pogovarjal o poklicu policista: kakšna je njihova naloga in kakšno opremo uporabljajo. Otrokom je na njihov razumljiv način z demonstracijo pokazal zakaj je pomembno, da uporabljamo varnostne pasove in avtosedeže.  Otroci so ga z velikim zanimanjem poslušali in sodelovali v pogovoru z njim.

V ponedeljek 30. 9. 2024 nas je obiskal še enkrat in skupini Mehurčki in Mavrica odpeljal na sprehod. Pokazal nam je kako se pravilno prečka cesta. Otroci so prečkali cesto po prehodu za pešce. Najprej so dvignili roko, pogledali levo, desno in se prepričali, da lahko varno prečkajo cesto. Odpravili smo se na sprehod do centra Podgorec in si na koncu ogledali policijski kombi z vso potrebno opremo. Otroci so z navdušenjem raziskovali notranjost kombija. Na koncu pa občudovali vse prižgane luči in poslušali hrupno sireno.