V šolskem letu 2022/2023 izvajamo naslednje projekte in programe:

• Zdravje v vrtcu
  • Mali sonček
  • Tradicionalni slovenski zajtrk
  • Gozdni vrtec
  • Teden kulturne dediščine
  • Naša mala knjižnica
  • Cici vesela šola
  • Skozi gibanje zmorem vse
  • Božiček za en dan
  • Varno s soncem
  • V vrtec na trajnostni način

V okviru rednih dejavnosti pa izvajamo še EKO VSEBINE in PROMETNO OZAVEŠČANJE.

EKO VSEBINE

V okviru medpodročnih dejavnosti izvajamo v sklopu rednih programov oddelkov z naslednjimi cilji: učinkovito rabo naravnih virov (voda, odpadki, energija), vzgajanje za okoljsko odgovornost, vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju (uvajanje ekološko predelane hrane, gibanje), spoznavanje, sajenje, uporaba zdravilnih rastlin. Otroci spoznavajo pomen sodelovanja vseh v družbi za življenje.

PROMETNO OZAVEŠČANJE

otrok se izvaja kot medpodročna dejavnost in je namenjena vzpodbujanju in razvijanju občutka lastne odgovornosti zase. Otroke seznanimo z nevarnostmi na cesti in jih vzpodbujamo k pravilni reakciji in ravnanju. Pri realizaciji teh sodelujemo z rajonskim policistom, ki se aktivno vključuje v naš vzgojno-izobraževalni program. Pri tem programu veliko pomaga tudi vzgled staršev in vzgojiteljev. Skupaj bomo skrbeli da bodo naši otroci samostojni, varni in preudarni, ko se bodo znašli sami na cesti.

V okviru tega področja za vse otroke, stare od 4 do 6 let, bomo spomladi organizirali dejavnost KOLESARČKI (v sodelovanju z donatorji iz lokalnega okolja, Policijsko postajo Ormož, Sveta za preventivo v prometu pri Občini Ormož in podjetja Jumicar d.o.o.).