TEDEN STRPNOSTI

“STOP OBREKOVANJU”

V namen spodbujanja strpnosti med otroki bomo v okviru Mednarodnega dneva strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo, letos prvič v vrtcu obeležili ta dan. V tednu 16. novembra bomo po navodilih Izobraževalnega centra Eksena izvedli delavnico na temo strpnosti, ki jo vsako leto pripravijo avtorice projekta. Program za delavnice je pripravljen po strokovnih načelih, skladno z načeli Unescove Deklaracije načelih strpnosti, Bele knjige o vzgoji in izobraževanju in kurikuluma za vrtce ter so zasnovane tako, da jih lahko vzgojiteljice samostojno izvedejo v okviru svojih rednih aktivnosti. Pri izvedbi bo sodelovala tudi svetovalna delavka vrtca, namenjene pa so otrokom skupin Vidkova igralnica in Navihanci.