POSLOVANJE IN DNEVNA RUTINA

OBRATOVALNI ČAS VRTCA je vsak delovni dan v tednu od 5.30 do 16.00.

Vsi otroci se zjutraj do 7.00 zbirajo v igralnici št. 2. Ob 7 se loči prvo in drugo starostno obdobje v igralnico št.6. ob 7:30 so vsi v svojih igralnicah.

Popoldne, po 15. uri se združijo otroci drugega starostnega obdobja v igralnici 6, otroci prvega starostnega obdobja v igralnici 2. ob 15:30 uri se vsi otroci združijo v igralnici št. 2.

RUTINSKE DEJAVNOSTI V VRTCU

Za otroke prvega starostnega obdobja (1 do 3 leta):

• Sprejem otrok,  izmenjava informacij s staršem/osebo ki otroka pripelje v vrtec, zadovoljevanje potrebe po varnosti, sprejetosti; poudarek je na individualnem pristopu v odnosu vzgojiteljica – otrok; dejavnosti po kotičkih (skupno branje slikanic, igre z ljubkovalnimi igračami in drugimi ustreznimi igračami za to starost otrok).
  • Gibalne minute, gibalne igre, razgibavanja z drobnimi pripomočki, rajalne igre…
  • Nega otrok, higiena, priprava na obroke prehrane in prehrana otrok (zajtrk, kosilo, malica).
  • Spontane in načrtovane igralne aktivnosti v kotičkih z različnimi pripomočki, razvijanje spretnosti in pridobivanje novih izkušenj in znanj iz področij: narave, družbe, jezika, gibanja, umetnosti in matematike (poudarek na komunikaciji).
  • Gibalne igre, rajalne igre, igre na igrišču in igralih, naravna gibanja, krajši sprehodi.
  • Počitek otrok glede na potrebe (dopoldne in popoldne).
  • Individualne dejavnosti v kotičkih, skupinske dejavnosti v vrtcu, na igrišču in na prostem ter odhodi domov.

Za otroke drugega starostnega obdobja (3 do 6 let)  in kombiniranih oddelkov (1 do 6 let):

• Sprejem otrok v oddelke, izmenjava informacij s staršem/osebo ki otroka pripelje v vrtec,  zadovoljevanje potrebe po varnosti, sprejetosti; poudarek je na individualnem pristopu v odnosu vzgojiteljica – otrok.
  • Dejavnosti po željah in izbiri otrok v različnih kotičkih, individualni pogovori otrok z vrstniki in odraslimi v oddelku, različne družabne in ustvarjalne igre.
  • Gibalne minute, gimnastične vaje, vadbene ure, gibalne in plesne igre.
  • Higiena, priprava na obroke, prehranjevanje, higiena zob.
  • Raznovrstne usmerjene in dejavnosti po izbiri otrok v kotičkih, na prostem in v igralnicah iz področij: narave, družbe, matematike, jezika, gibanja s sprehodi, z orientacijskimi pohodi ter iz umetnosti (glasbena, likovna in plesna vzgoja), raziskovanje, preizkušanje, primerjanje, vključevanje v interesne dejavnosti za pridobivanje novih spoznanj in izkušenj ter nadgrajevanje in bogatenje otrokovih znanj.
  • Individualne in skupinske dejavnosti v vrtcu in na prostem, aktivni ali pasivni počitek ter obiskovanje obogatitvenih dejavnosti.