ZDRAVJE V VRTCU

Zdravje v vrtcu  in Zdravstveno preventivo izvajamo po navodilih Nacionalnega inštituta za javno zdravstvo ter s pomočjo ZD Ormož. V dejavnostih ozaveščamo otroke in odrasle o pomenu zdrave prehrane, zdravega načina življenja, skrbi za zdravo in čisto okolje ter o pomenu vsakodnevnih gibalnih aktivnosti v naravi.

Redno nas obiskuje medicinska sestra, ki izvaja vzgojo za zobno in ustno higieno. Sodelujemo pa tudi s pediatrično ambulanto ZD Ormož, s strani katere nas obišče tudi medicinska sestra vsaj 2 krat letno. Medicinske sestre in vzgojiteljice bodo pri svojem delu še posebej pozorne na higienske navade otrok in o tem osveščale tudi starše.

V šolskem letu 2018/2019 nas bo meseca marca obiskala medicinska sestra za preventivo, ga. Marjana Kelenc. Skupaj z vzgojiteljicami bodo otrokom predstavile naslednje vsebine: Osebna higiena, Zdrav način življenja, Prva pomoč za otroke in preprečevanje poškodb, Ko medvedek zboli.

Koordinatorka projekta Zdravje v vrtcu je vzgojiteljica Andreja Žnidarič.

V priponkah  si lahko ogledate dejavnosti, ki so se odvijale v okviru projekta Zdravje v vrtcu.

Zdravje v vrtcu 2018 – 2019

Poročilo 2018-19 vrtec Podgorci