POMAHAJMO V SVET

SAY HALLO TO THE WORLD

Je mednarodni projekt, preko katerega otroke v vrtcih med seboj povezujemo preko video omrežja, kjer se lahko v živo vidijo, si pomahajo in naučijo prvih tujih besed. Velik poudarek je namenjen predvsem spoznavanju kultur, običajev in načina življenja. Otroci si lahko pokažejo kako se igrajo, kakšne pesmi pojejo, v kakšnem okolju živijo, kakšno hrano jedo, kakšen jezik govorijo, itd. Namen projekta je, da otroke preko različnih, njim zanimivih dejavnosti motiviramo in jih tako navajamo na rahljanje stereotipov, predsodkov, nestrpnosti do drugače mislečih, do tujcev, do ljudi s posebnimi potrebami, do starejših, itd. S tem bomo pripomogli h kakovostnejšemu življenju, večji solidarnosti in spoštovanju, še posebno sedaj, ko postaja svet vedno bolj odprt in dostopen. Vrtec se bo s sodelovanjem pri projektu potegoval tudi za časten naziv “Strpen vrtec«. Znanje, ki ga bomo majhni in veliki v projektu »Pomahajmo v svet« pridobivali, nas bo vodilo k razumevanju, razumevanje pa k sprejemanju. Koordinacijo projekta bo prevzela vzg. Silva Mori, sodelovali pa bodo otroci Vidkove igralnice.

V projektu bomo sodelovali z vrtcem iz Litve.