LTT PORTUGALSKA

KRATKOROČNO USPOSABLJANJE STROKOVNIH DELAVCEV

V času do 20. – 24.6. 2022, so se 4 strokovne delavke udeležile usposabljanja v okviru projekta Erasmus + COLINC (Collaborating for inclusion), na Portugalskem (Vila nova de Gaia).

Med usposabljanjem na Portugalskem smo lahko spoznali in primerjali tamkajšnje politike in prakse vključujočega izobraževanja. Strokovni delavci smo razpravljali o mnenjih, izkušnjah in idejah, s tem pa s pomočjo skupnih delovnih strategij razvijali veščine za vključujočo pedagoško akcijo z otroki s posebnimi potrebami. Usposabljanje je bila tudi odlična priložnost za osebno izmenjavo znanj, komunikacijo in opazovanje izobraževalnega procesa gostujočega partnerja v neposrednih aktivnostih z otroki. Pridobljena znanja in nove izkušnje bomo uporabljali pri vsakdanjem delu z otroki.