COLABORATING FOR INCLUSION- ERASMUS+- strateška partnerstva med vrtci….

Spomladi 2019 se je Vrtec Podgorci prijavil kot partnerski vrtec v projekt strateškega partnerstva med vrtci in bil izbran kot partnerski vrtec. Prijaviteljica projekta je združenje šol »Agrupamento de Escolas de Valdares« iz Portugalske, partnerski zavodi pa so:

• Djećji vrtić Djećji svijet, Varaždin, Hrvaška
  • 1st Special Nursery School of Patras, Grčija
  • Istituto comprensivo Bonsegna- Toniolo, Italija
  • Vrtec Podgorci pri OŠ Velika Nedelja, Slovenija

V projektu gre za izmenjave in izobraževanja med strokovnimi delavci z namenom izboljševanja prakse v predšolski vzgoji. Projekt bo trajal od 1. 9. 2019 – 31. 8. 2021, v skupni vrednosti 17.694,00€ nepovratnih evropskih sredstev. Koordinacijo projekta bo prevzela vzgojiteljica Silva Mori.

Gre za 5, 7 dnevnih izmenjav 3 naših strokovnih delavk v državah prijaviteljice in partnerjev, s ciljem izboljševati metode, pristope, pripomočke in učno okolje s področja socialnega oz. inkluzivnega vključevanja vseh predšolskih otrok, ne glede na to, kakšne imajo le-ti razvojne potenciale (sposobnosti in težave, socialno okolje, … ). V aktivnosti izboljševanja prakse se bo poleg otrok vključevalo še starše, z namenom sprejemanja in informiranja inkluzivnega pristopa v predšolskem okolju. Med strokovnimi delavci, vključenimi v projekt, bo veliko povezovanja ne le v živo, pač pa tudi na daljavo, z uporabo IK tehnologij.

Tako bomo s sodelovanjem v projektu vplivali ne le na strokovno pač pa tudi na osebno rast zaposlenih in vseh vključenih v procesu predšolske vzgoje. Posredno bomo razvijali tudi veščine in znanja komuniciranja v tujem jeziku, prispevali tako k utrjevanju lastne nacionalne kot vseevropske identitete ter širili IKT kompetence.

V času izmenjav bomo z nepovratnimi finančnimi sredstvi zagotavljali nemoteno delo v vrtcu.

DEJAVNOSTI UČENJA,  POUČEVANJA, USPOSABLJANJA: VARAŽDIN OKTOBER 2019

VRTIČ DJEČJI SVIJET