MEHURČKI

POROČILO TKD PROJEKTA

SKUPINA MEHURČKI – STAROST OTROK 4 IN 5 LET

VZGOJITELJICA: MARTINA ŠOŠTARIČ

Tudi skupina otrok Mehurčki je sodelovala v projektu Dober tek, podtema projekta Pisker, kuhaj!

Izhajali smo iz češke ljudske pravljice Lonček, kuhaj! Otroci so ob poslušanju pravljice in lastnem pripovedovanju doživljali ritem besed »Lonček, kuhaj!« in »Lonček, stoj!«, kar jim je bilo v veliko veselje in zadovoljstvo.

Dejavnosti so potekale tako v igralnici, kot tudi v naravnem okolju. Vsak izmed otrok je po svojih zmožnostih poskušal oblikovati svoj lonček iz plastelina, nekateri pa so lonček oblikovali kar iz starega časopisa in ustvarili lepljenko. Privoščili smo si tudi kostanjev piknik kar iz piskra, tako kot nekoč naši dedki in babice.  Kostanj smo si šli najprej nabrat v gozd, nato pa smo prosili kuharico, da nam ga je skuhala v velikem loncu iz katerega smo se kasneje posladkali in zraven ni manjkalo besed Lonček, kuhaj! in Lonček, stoj!«

V sklopu TKD projekta smo se tudi odpravili na daljši pohod skupaj s skupino otrok Mavrica in na ta način spoznavali domači kraj in se seznanjali s tem, kako so ljudje tod živeli in delovali v prejšnjih časih; cilj pohoda je bila stara »cimprana« hiša in predstavitev njene notranjosti.

Lonček iz plastelina in lepljenka.

V gozdu – nabiranje kostanja.

Likovno ustvarjanje: stara cimprana hiša in sestavljanka – novodobno stanovanje.

V kateri hiši pa bi vi živeli?

Odgovor deklice: »Jaz bi živela v moji hiši.«

Foto IN zapis: Martina Šoštarič.