VPIS, IZPIS IN ODSOTNOSTI OTROK

VPIS OTROK

Otroke vpisujemo skozi vse leto, če so prosta mesta in enkrat letno (aprila) po javno objavljenem razpisu za vpis otrok za novo šolsko leto.

Vlogo za sprejem otroka v vrtec vložite starši ali skrbniki v vrtcu, na posebnem obrazcu (spodaj).

Sprejem otrok natančneje opredeljuje Pravilnik o sprejemu otrok v vrtec, ki ga je sprejela občina ustanoviteljica.

pravilnik o sprejemu otrok v vrtec

Oddelke oblikujemo za vsako šolsko leto posebej- skladno z zakonodajo, starostno strukturo novo vpisanih otrok in v soglasju z občino ustanoviteljico.

Otroke vključujemo v oddelke skozi vse leto, do zapolnitve prostih mest.

Pred vstopom otroka v vrtec starši in vrtec pisno opredelimo medsebojne pravice in obveznosti s pogodbo, ki je za obe stranki obvezujoča.

Obrazec je tukaj: vpisna pola  (doc) ali vpisna pola(pdf)

IZPIS OTROK

Izpis otroka iz vrtca lahko opravite kdaj koli med letom, le pisno. Izpisni rok je 15 dni.

Obrazec je tukaj: izpis iz vrtca

ODSOTNOST OTROKA ZARADI BOLEZNI

Po sklepu občinskega sveta starši lahko uveljavljate OPROSTITEV PLAČILA ZARADI BOLEZNI otroka (ki traja strnjeno več kot 10 delovnih dni) na podlagi vloge s priloženim zdravniškim potrdilom, VEDNO SAMO DO KONCA TEKOČEGA MESECA oz. največ 7 dni po zaključku zdravljenja. Za več kot 2 meseca nazaj zdravniških potrdil ne moremo upoštevati.

Ta ugodnost velja le za otroke, ki imajo bivališče v občini Ormož.

Obrazec je tukaj:  vloga_za_oprostitev_placila_zaradi_bolezni (3)

ODJAVA OTROKA V ČASU POLETNIH POČITNIC

Starši, ki otroka za čas poletnih počitnic začasno odjavijo, se za enomesečno strnjeno odsotnost prizna popust v višini 50% plačila, ki jim je določeno z odločbo o znižanem plačilu vrtca. Podlaga za plačilo je cena programa, v katerega je bil otrok vključen pred odjavo. Počitniško odsotnost morajo starši vrtcu javiti vsaj 10 dni pred načrtovano odsotnostjo.

Tudi ta ugodnost velja  le za otroke, ki imajo bivališče v občini Ormož.

Obrazec je tukaj: ODJAVA ČEZ POLETJE