Z županom “Pomahajmo v svet”

V okviru projekta Pomahajmo v svet, v katerem sodelujejo otroci in vzgojiteljice Vidkove igralnice, so otroci spoznavali kraj Podgorci ter pomembne ljudi našega ožjega in širšega lokalnega okolja. Med drugimi so želeli spoznati tudi župana Občine Ormož in njegovo delo. Tej želji primerno je sledilo tudi vabilo, ki so ga izdelali otroci.

V četrtek, 25. 4. 2019, nas je torej obiskal župan Občine Ormož, gospod Danijel Vrbnjak. Po sproščenem pozdravu s stiskom roke vsakemu otroku, je najprej prisluhnil njim. Otroci so mu na kratko predstavili projekt mednarodnega sodelovanja z vrtcem iz Litve, za tem pa se je začel pogovor. Bili so zelo radovedni in mu zastavljali veliko vprašanj.  Zanimalo jih je: ali ima svojo pisarno, ali ima mizo v pisarni pospravljeno, kaj vse počne čez dan, kaj je njegovo delo, ali se vozi s svojim avtom, ali so njegovi sodelavci pridni, ali ima občina veliko denarja, ali ima doma traktor, ali lahko kmetje prodajajo svoje pridelke in kje, koliko ima otrok … Predstavili so mu tudi maketo prenovljenega vrtca, ki si ga želijo in  svojo vizijo novih vrtčevskih prostorov. Temu primerno je sledilo tudi vprašanje, kdaj bodo otroci v Podgorcih dobili novi vrtec. Župan je otrokom zatrdil, da so k projektu renoviranja in dogradnje vrtca pristopili resno in da bo potrebno še nekoliko počakati, vendar bomo do leta 2022 v novih prostorih.