Teden otroka v skupini OBLAČKI

TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE IN TEDEN OTROKA

V skupini Oblački smo v zadnjem tednu septembra poslušali pripovedovano pravljico Lonček kuhaj. Pravljica je otroke popeljala v svet »nekoč«. Želeli so si narediti tudi svojo sladko mlečno kašo, ki bi je bilo povsod veliko in bi tekla tudi iz vrtca. Naredili smo to kašo, le da je bila malo drugačna – iz papirnatih brisačk, ni bila užitna, bila pa je  dobra za našo dekoracijo igralnice.

V tednu kulturne dediščine smo ličkali in luščili  koruzo, trebili buče, ter se naučili rajalni igri Abrahama sedem sinov in Slepa miš.

Otroke so dejavnosti tako pritegnile, da smo jih izvajali tudi v tednu otroka.  Spoznali so piščalke, na katere so igrali otroci nekoč, ko so bosonogi tekali za živalmi po travnikih, ter jih primerjali z piščalkami, ki jih imajo na voljo danes. Z  vsemi piščalkami smo se igrali glasbeno-didaktično igro.

Na poljih v naših že od nekdaj rasteta  pšenica in koruza, ki ju zmeljemo v moko in iz nje že leta pečejo dober kruh, zato smo ga naredili tudi mi.  Bil je najboljši!

Dneve smo si kot vedno popestrili z igro v gozdu.

Fotografija in zapis: Manuela Bezjak Leben