Teden otroka v skupini SONČKI

TEDEN OTROKA

Teden otroka je letos potekal pod geslom: RAZIGRAN UŽIVAJ DAN! V skupini »Sončki« smo se odločili in povabili v skupino žoge različnih velikosti, ki so otroke v svoji razigranosti napeljale k igrivosti, sproščenosti in druženju. Z njimi smo se igrali na igrišču, kjer smo se najprej ogreli s tekom.  Z žogami smo se igrali tudi v igralnici. Na igrišču smo zraven prepevali pesem z naslovom »Rdeča žoga« avtorja J. Bitenc, v igralnici pa pesem z naslovom »Žogica« avtorice M. Voglar. Žoge so otroci brcali, metali, nosili, prinašali v vrečo, pospravljali v škatlo, jih kotalili, opazovali, imenovali smo tudi barve žog, … Spoznali smo, da igra krepi telo in nas povezuje!

Fotografija in zapis: Blanka Pavlović