Dnevni arhiv: 1. junija, 2021

20. MAJ, SVETOVNI DAN ČEBEL

V vrtcu Podgorci smo ga obeležili z različnimi, otrokovi starosti primernimi, dejavnostmi.

Mlajši otroci so na travniku iskali in opazovali čebele na rožicah.

Starejši otroci so ob gledanju filma »S ČEBELO DO MEDA« spoznavali pomen čebele za opraševanje sadnega drevja, ter kot pridelovalko medu in drugih  čebeljih pridelkov.

Obiskali smo vaškega čebelarja, ki nam je pokazal čebelnjak, ter nas seznanil z zanimivostmi čebeljih družin,

posladkali smo se tudi z medom.

Otroci so svoja spoznanja prelili na papir, tako so nastale čudovite risbice, ki

smo jih uporabili, kot panjske končnice na našem čebelnjaku.

Dejavnosti  pripravila in vodila vzg. Irena Kupčič

CICI VESELA ŠOLA

19. maja je potekal CICI veselo šolski dan. Cici vesele šole so se udeležili otroci dveh skupin našega vrtca. V vrtec prejemamo revijo CICIDO, kjer je  med drugim stalna vzgojno – izobraževalna rubrika, ki vzgojiteljem omogoča pogovor o različnih temah s katerimi se srečujejo otroci v svojem življenju. V začetku šolskega leta mentor prijavi vrtec na tekmovanje v Cici veselo šolo. Skozi celo leto spremljamo revijo CICIDO in se pogovarjamo o različnih temah, ki se na CICI veselo šolski dan združijo v preizkus znanja, katerega na določen dan rešujejo otroci.  Najpomembnejše pri reševanju vseslovenskega  preizkusa pa je predvsem to, da preizkus ne vzpodbuja tekmovalnosti med otroki temveč raziskovanje in sodelovanje. Otroci iz skupin NAVIHANCI in MAVRICE so se na preizkusu odlično izkazali. Za svoj trud bodo na koncu šolskega leta dobili tudi priznanje.