Pust na temo projekta PISKER KUHAJ

Na nivoju celotnega vrtca so se vse skupine našemile na tematiko prehrane in kuharstva. Skupine SONČKI, ZVEZDICE, OBLAČKI in MEHURČKI so se našemili v čisto prave kuharje. Kuharji iz skupine SONČKI in ZVEZDICE so po vrtcu iskali lonček z rdečimi pikami. Tako so obiskovali vse skupine v vrtcu. Lončka niso našli. Našli pa so prijatelje v vrtcu.

LONČEK NA PIKE

Dolgo že iščem

lonček na pike,

tak, ki ti skuha vse, kar želiš.

Malo potrkaš,

malo pomešaš,

rečeš – in vse, kar izrečeš, dobiš.

Če bi kdo srečal

lonček na pike,

najprej naj sam se naužije dobrot.

Potlej pa res –

zelo bom hvaležna,

če mu do mene pokažete pot.

Anja Štefan, ilustracija Jelka Reichman

Kuharji iz skupine OBLAČKI so pekli palačinke. Palačink so napekli toliko, da so jih bili deležni vsi otroci iz vrtca.

Devet žlic moke, presejmo kar na roke,
dodajmo pest sladkorja in nekaj kapljic olja,
pa ša malo mleka, jajčka in soli,
vse to premešajmo, da se zgosti
vse to premešajmo, da se zgosti.

Kuharji iz skupine MEHURČKI pa so kuhali kašo. Vihteli so kuhalnice po loncu in zraven izgovarjali besedilo izštevanke. Tudi sladke kaše so bili deležni vsi otroci iz vrtca.

Miška kaško kuhala

temu dala temu dala

temu pa nič dala

malo pomešala

in v luknjico zbežala.

Otroci iz skupine MAVRICA so se spremenili v različne like iz stare reklame za FRUTEK. Izdelali so si različne like v reklami: jabolko, hruška, marelica, blitva, korenček, breskev, meso, med, frutke in kuharje. Na glasbo iz reklame so zaplesali v vseh skupinah vrtca in v vseh razredih Osnovne šole.

Malo blitve in korenčka, kos prelepega mesa.

Jabolko in zrela breskev, hruška, med, marelica.

Vse naravno, sočno, mlado, da bi z malčkom jedli vsi!

To so Frutki iz Fructala, slastni in pripravljeni!

Lupimo in čistimo, ribamo, sekljamo, strgamo, pasiramo, kuhano vam damo …

Otroci so v svojih predstavitvah zelo uživali. Vsaka skupina je na zelo izviren način predstavila smisel projekta PISKER KUHAJ. Otroci iz vrtca smo po dolgem času preko teh nastopov začutili ponovno povezanost.

Zapisala : Andreja Žnidarič