MALI SONČEK

Naš vrtec sodeluje v gibalno/športnem programu Mali sonček, ki je namenjen otrokom od drugega do šestega leta starosti. Sestavljen je iz štirih stopenj, ki se sistematično nadgrajujejo in dopolnjujejo. Njegov namen je obogatiti program na področju gibanja v vrtcu s sodobnimi gibalnimi/športnimi vsebinami.

Za konec šolskega leta nas je obiskal mlad športnik Blaž Jurgec, ki se ukvarja z atletiko. Otrokom je predstavil to športno panogo, ki v svojem bistvu vsebuje naravne oblike gibanja, kot so hoja, teki, skoki in meti.

Po zanimivi predstavitvi in demonstraciji nekaterih vaj je sledila slavnostna podelitev priznanj in medalj Mali sonček. Priznanja so prejeli vsi otroci, ki so uspešno sodelovali na športnem področju skozi celo šolsko leto. Čestitamo!