Teden otroka v skupini MAVRICA

TEDEN OTROKA 2021

Teden otroka je to leto trajal od 4. 10. do 9. 10. 2021.

Osrednja tema letošnjega Teden otroka® je bila RAZIGRAN UŽIVAJ DAN ! Tema je  kot protiutež posledicam epidemije COVID-19, kjer se je želelo poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja.

V skupini MAVRICA smo spoznali in se pogovarjali ob poslanici v obliki stripa, ki ga je za teden otroka pripravil Boštjan Gorenc – Pižama, ilustriral pa jo je Jaka Vukotič.

Ključna sporočila poslanice  so:

• igra ti pomaga razvijati domišljijo,
  • igra ti krepi telo,
  • igra spleta prijateljstva …
  • in najpomembnejše: igra nas povezuje!

Tudi v naši skupini veliko časa predvsem zaradi posledic epidemije podaljšujemo čas za igro, ker je med prosto igro otrokom omogočena interakcija med, uživajo v družbi vrstnikov, veliko imamo dejavnosti na prostem, se igramo zunaj in v gozdu.

V tem tednu otroka pa smo vsemu temu dodali veliko skupinskih dejavnosti, ki povezujejo otroke med seboj. Tako smo skoraj vsak dan spoznali nov bans ali socialno igro. Predvsem pa smo izhajali iz potreb in želj otrok.